• mai 25, 2025

„Elitele globaliste, care au ruinat mișcarea suveranistă, își bat joc de votul a milioane de români”

„Elitele globaliste, care au ruinat mișcarea suveranistă, își bat joc de votul a milioane de români”

Liderul AUR George Simion  a transmis, duminică seara, un mesaj pe platforma de socializare X, în care a declarat că „elitele globaliste”, care ar încerca „să distrugă mișcarea suveranistă națională”, „se pregătesc să readucă la guvernare aceiași oameni care au ruinat România”.

George Simion, liderul AUR și fostul candidat la alegerile prezidențiale, a declarat, într-o postare pe platforma de socializare X, că „elitele globaliste”, pe care le acuză că ar submina suveranitatea țării, ar dori să aducă la putere „aceiași oameni care au ruinat România”.

Liderul AUR mai precizează că aceste „elite globaliste” „își bat joc de votul a milioane de români”.

„Elite globaliste care au demonizat și caută să distrugă mișcarea suveranistă națională se pregătesc să readucă la guvernare aceiași oameni care au ruinat România. Pur și simplu își bat joc de votul a milioane de români”, a transmis Simion.

Citeşte mai mult

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *